Víchrica aj krupobitie. Prudké počasie zasiahlo aj Poľsko

10.02.2020 o 18:35 - Poľsko - Veronika Salayová
  • Článok

Víchrica Sabine neobišla ani Poľsko. Krajinu celý deň sužoval silný vietor a objavilo sa aj krupobitie. V Poľsku došlo navyše aj k smrteľnej tragédii. 

Víchrica aj krupobitie. Prudké počasie zasiahlo aj Poľsko
Foto: TVN 24

Dnes okolo poludnia došlo k tragédii v poľskej obci Tatranská Bukovina, kde silný vietor strhol strechu. Tá privalila štyroch ľudí, vrátane dieťaťa. Záchranárom sa nepodarilo oživiť dve osoby a zvyšné dve boli prevezené do nemocnice.

Obeťami tragédie je žena so svojím dieťaťom. Smrť ich zasiahla v blízkosti lyžiarskej požičovne pri stredisku Rusinski Wierch.

Vo Varšave sa okolo 15.00 hod. k silnému vetru pridružilo aj krupobitie. Ľadové guličky mali veľkosť asi dvoch centimetrov v priemere a zasiahli viaceré mestské časti.

Silný vietor sužoval Poľsko od skorých ranných hodín. Poľskí hasiči mali plné ruky práce najmä s odstraňovaním spadnutých stromov alebo zasahovali pri poškodených strechách. V priebehu dňa mali takmer 3 200 výjazdov. 

Vietor spôsobil aj mnohé výpadky elektrickej energie, takmer 55-tisíc domácností bolo bez prúdu. Najviac postihnutou oblasťou bolo Podkarpatské vojvodstvo, kde hlásili až 14-tisíc domácností bez prúdu. 

V oblasti Opole vietor odtrhol elektrický kábel, ktorý usmrtil 16 kráv.

Víchrica komplikovala aj dopravu. Na letiskách vo Varšave, Gdansku a Krakove boli zrušené niektoré lety do miest v západnej Európy. 

 

Najnovšie správy