Víchrica dnes udrie na Európu. Kedy dorazí ku nám ?

09.02.2020 o 08:25 - Peter Minárik
  • Článok

Už uplynulú noc začal silný vietor sužovať Britské ostrovy. Víchrica Ciara sa dnes dostane až do strednej Európy, kde dostane meno Sabine. Nás zasiahne veľmi silný vietor najmä počas zajtrajšieho dňa.

Víchrica dnes udrie na Európu. Kedy dorazí ku nám ?

Ďalšia víchrica, v Nemecku až orkán začal trápiť Európu, pričom v nasledujúcich hodinách bude spôsobovať aj škody. Už v týchto chvíľach silnie vietor na Britských ostrovoch a v priebehu dopoludnia sa výrazne rozfúka v južnom Anglicku, kde vietor dosiahne silu až cez 120 km/h.

Dopoludnia víchrica dorazí do Francúzska a do oblasti Beneluxu a okolo poludnia začne postupovať Nemeckom. Vo večerných hodinách začne vietor silnieť aj na východe a juhu Nemecka, kde môže dosahovať až silu orkánu. 

Nemci sa pripravujú na rozsiahle problémy, nakoľko nárazy vetra môžu presahovať rýchlosť až cez 150 km/h. Očakáva sa výrazné narušenie dopravy, desiatky tisíc domácností bez elektriny a škody by mal vietor spôsobovať aj na majetku a lesnom poraste. 

V Česku a u nás začne vietor silnieť v noci na pondelok, no to najsilnejšie príde v pondelok počas dňa.

Najsilnejší vietor sa očakáva na čele postupujúceho studeného frontu, ktorý sa zajtra ráno bude nachádzať nad západným Českom, okolo 9:00 postúpi Prahou a na poludnie sa už bude nachádzať nad Moravou. Od zhruba 12:00 začne studený front postupovať Slovenskom smerom k juhovýchodu.

očakávaný príchod studeného frontu
očakávaný príchod studeného frontu

Práve na studenom fronte za očakávajú najsilnejšie poryvy vetra, ktoré na našom území môžu dosahovať nárazy až o sile 100 km/h. 

Najnovšie správy