Víchrica Júlia hnala lietadlo s Trumpom. To urobilo nezvyčajný manéver

25.02.2020 o 13:50 - Peter Minárik
  • Článok

V noci z nedele na pondelok, kedy aj u nás vyčíňala víchrica Júlia cez našu oblasť smeroval prezident Trump. Jeho lietadlo pred hranicami urobilo nezvyčajný manéver.

Víchrica Júlia hnala lietadlo s Trumpom. To urobilo nezvyčajný manéver

Prezident USA Donald Trump letel počas noci na pondelok aj cez strednú Európu do Indie na štátnu návštevu. Jeho špeciál Air Force One letel i cez naše územie, no pred našimi hranicami urobil nezvyčajný manéver.

Lietadlo spravilo oblúk a akoby sa chcelo vyhnúť z diaľky mestu Brno, z čoho teraz si teraz ľudia na internete robia srandu. 

V skutočnosti však toto nebolo dôvodom a prezidentovo lietadlo neurobilo manéver preto, aby sa vyhlo mestu Brno. Ako vidieť, tak podobný manéver urobil Air Force One aj nad Nemeckom.

foto: Vojtěch Gibiš
foto: Vojtěch Gibiš, Seznam

Dôvodom bolo to, že lietadlo letelo zo severozápadu smerom k juhovýchodu a presne v tomto smere fúkal silný vietor, ktorý prinášala víchrica Júlia. 

Silný vietor tak vial priamo do zadnej časti lietadla a lietadlo tak zrýchľovalo. 

Cestujúci v bežnom civilnom lietadle by boli vďační, nakoľko by sa do cieľovej destinácie vďaka vetru dostali skôr, no prezident by z toho radosť nemal. Jeho návšteva sa totiž riadi protokolom a prezident si nemohol dovoliť prísť skôr, ako bolo podľa protokolu naplánované.

Lietadlo tak robilo takéto oblúky, aby si cestu predĺžilo.

Najnovšie správy