VIDEO: Blízko tragédie. Futbalisti utekali pred búrkou. Hneď potom udrel blesk

07.11.2020 o 19:42 - Peter Minárik
  • Článok

V západnej Európe sa počas včerajšieho dňa vyskytlo niekoľko búrok. V Španielsku dokonca dochádzalo k povodniam. Okrem toho sa podarilo zachytiť aj jeden nebezpečný incident na futbalovom ihrisku.

VIDEO: Blízko tragédie. Futbalisti utekali pred búrkou. Hneď potom udrel blesk

Včera večer panovalo v oblasti Španielska mimoriadne búrlivé počasie. Vystrájali tu silné búrky, ktoré boli sprevádzané intenzívnymi lejakmi, ktoré vyvolali dokonca aj lokálne povodne a tie páchali aj škody.

Búrlivo bolo v oblasti juhovýchodného Španielska na pobreží Stredozemného mora. Dlhotrvajúce intenzívne búrky priniesli desiatky milimetrov zrážok.

Najvážnejšia situácia bola vo Valencii, kde spadlo až okolo 400 mm zrážok a tieto intenzívne zrážky zaplavili ulice, domy a vyžiadali si pomerne veľké materiálne škody.

Búrky však prinášali nielen výdatné zrážky, ale aj pomerne výraznú bleskovú aktivitu a jeden z bleskov v oblasti Valencie takmer spôsobil tragédiu.

V mestskej časti Valladolid hráči, ktorí sa v tom čase nachádzali na futbalovom ihrisku utekali do šatní sa schovať, pred čoraz intenzívnejšiu búrkou, keď zrazu udrel pomerne mohutný blesk.

Blesk udrel priamo do zeme a ako zázrakom nikoho nezranil. Hráči, tak našťastie včas utiekli z ihriska.

Pri outdorových športoch je blesk mimoriadne nebezpečnou hrozbou. Oblasti ako ihriská sú rozsiahle s prevažne vyrovnaným terénom a stojaci človek je na zem kolmý a často je najvyšší široko-ďaleko. Človek tak slúži ako bleskozvod pre blesky.

Najnovšie správy