VIDEO: Búrka v Sydney zabíjala. Muža zasiahla plynová fľaša

19.02.2020 o 19:36 - Peter Minárik
  • Článok

Sydney a okolie zasiahli mimoriadne aktívne búrky s bleskami, ktoré bičovali oblohu. Búrky priniesli ohromujúce divadlo, no oficiálne majú údery bleskov na svedomí aj jednu obeť.

VIDEO: Búrka v Sydney zabíjala. Muža zasiahla plynová fľaša

Nový Južný Wales zasiahla v noci na stredu veľmi silná búrka, ktoré priniesla intenzívnu bleskovú aktivitu s pôsobivými bleskami. Počasie prinieslo aj silný vietor.

Len nad oblasťou Sydney zaznamenali meteorológovia viac ako 60 000 bleskových úderov. Búrky okrem vysokej bleskovej aktivity boli sprevádzané aj silným nárazovým vetrom s rýchlosťou do 110 km/h. 

Pohotovostné zložky v Novom Južnom Walese prijali stovky hlásení a miestne distribučné podniky zaznamenali výpadky dodávok elektriny pre niekoľko desiatok tisíc zákazníkov.

Intenzívnu bleskovú aktivitu zachytila aj jedna cestujúca, ktorá sa v tom čase nachádzala v lietadle. 

Kapitán cestujúcich upokojoval a tí si tak vychutnávali zaujímavú bleskovú šou. Kapitán sa pre BBC vyjadril, že za svoju kariéru takú intenzívnu bleskovú aktivitu ešte nezažil. 

Búrky v Sydney si oficiálne vyžiadali aj jednu obeť. Muž vo veku 37 rokov prišiel o život v centre austrálskeho veľkomesta Sydney, keď ho počas búrky zasiahla letiaca plynová fľaša.

Nádoba, ktorá vážila asi 9 kg trafila chodca do ramena, keď prechádzal po ulici. Svedok udalosti ho ešte pred príchodom záchrannej služby odtiahol do priľahlého hotela. Počas ošetrovania zranení ruky a hrudníka mužovi zlyhalo srdce a zdravotníci ho ani po prevoze do nemocnice nedokázali oživiť.

Šéfka záchrannej služby v Sydney uviedla, že išlo o mimoriadne vzácnu udalosť a nešťastnú náhodu, ktorá môže postihnúť jedného človeka z milióna.

Polícia zatiaľ majiteľa plynovej fľaše, ktorá tragédiu spôsobila nenašla.

Najnovšie správy