VIDEO: Búrky v Česku a v Rakúsku zaplavujú

22.08.2020 o 20:30 - Dominik Cenkner
  • Článok

Silné búrky sa počas dnešného dňa vyskytli u našich západných susedov. V Rakúsku či v Českej republike opäť raz spôsobili veľké škody.

VIDEO: Búrky v Česku a v Rakúsku zaplavujú
Foto: Christoph Rebernig

Dnešný veľmi teplý deň ukončí od západu blížiaci sa studený front, ktorý so sebou prináša intenzívnejšie búrky. Tie už za našimi hranicami stihli napáchať aj škody, keď prívalové zrážky spôsobili lokálne povodne.

V Českej republike spadlo miestami okolo 50 mm zrážok. Najviac ich namerali na stanici Uhelná, Nové Vilémovice (55,9 mm). Búrky u našich západných susedov boli sprevádzané aj krúpami či silnejším vetrom. V Moravských Budějovicích dosiahli nárazy vetra rýchlosť až 65 km/h.

Ešte horšia situácia bola v Rakúsku, konkrétne v spolkovej krajine Tirolsko. Silné búrky s dažďom viedli v sobotu popoludní k niekoľkým zosuvom pôdy. Pri Ginzlingu zosuv zasiahol dve autá a motocyklistu.

Podľa prvých informácií zo štátneho výstražného strediska by nemal byť nikto vážne zranený. Problémy hlásia aj z ďalších lokalít, kde voda zaplavila cesty či domy.

Búrky v týchto chvíľach úradujú na juhu Rakúska. Ich výskyt sa očakáva aj na Slovensku. Ich aktuálnu polohu môžete sledovať TU, alebo prostredníctvom nášho iRadaru.

Najnovšie správy