VIDEO: Juh USA zasiahli ničivé tornáda. Majú už 5 obetí

14.04.2019 o 18:21 - P.M.
Článok

Tak ako sa očakávalo, zasiahli juh USA silné búrky. Počet obetí sa zatiaľ vyšplhal na číslo 5, no aj dnes budú v USA vystrájať silné búrky.

VIDEO: Juh USA zasiahli ničivé tornáda. Majú už 5 obetí

Množstvo zničených stromov, niekoľko zranených, 5 obetí a zničené domy v štáte Mississippi v meste Hamilton si vyžiadalo vyčíňanie tornád.  Medzi obeťami sú aj dve deti vo veku 3 a 8 rokov. Bez dodávok elektrickej energie je viac ako 117 000 domácností.

Dobrovoľník hasičského zboru v texaskom meste Alto pre televíznu stanicu NBC zas uviedol, že oblasť v sobotu zasiahlo predpokladané tornádo, pričom zranenia utrpelo niekoľko ľudí. 

Prudké dažde a búrky sa postupne presúvali do štátov Mississippi a Alabama. Meteorológ John Moore informoval, že prírodný živel, o ktorom sa predpokladá, že to bolo tornádo, sa v sobotu vytvoril v oblasti pri meste Vicksburg v Mississippi. Žiadne zranenia nehlásili, ale úrady uviedli, že došlo k poškodeniu niekoľkých podnikov a vozidiel. Viaceré domácnosti sa ocitli bez elektrického prúdu. 

Tornádo hrozia v USA aj počas dnešného dňa. V priamom ohrození je zhruba 100 000 ľudí.

Za víkendovú sériu tornád môže stret studeného vzduchu, ktorý nad USA prúdi od juhu a teplého vzduchu, ktorý prichádza z oblasti mexického zálivu.

Najnovšie správy