VIDEO: Poľadovica dnes potrápila Slovensko. Dokedy pretrvá?

09.01.2020 o 18:40 - Ľubomír Franko
  • Článok

Počas uplynulej noci sa nad naše územie dostal teplý front. Oteplenie vo výškach prinieslo mrznúci dážď, následkom čoho sa vytvorila silná poľadovica.

VIDEO: Poľadovica dnes potrápila Slovensko. Dokedy pretrvá?

Zrážky dorazili už včera večer. Spočiatku sa rozpršalo na severe a severozápade, mrznúce zrážky sa neskôr presunula aj na Spiš a postupne na celý východ Slovenska.

Do rána na mnohých miestach pri záporných teplotách pršalo, pričom sa vytvorila aj niekoľko centimetrov hrubá vrstva ľadu. 

Ružomberok, foto: Marián Švalec
Ružomberok, foto: Marián Švalec

Problémy mala doprava a to predovšetkým v Banskobystrickom, Košickom a Prešovskom kraji. Dôvodom bolo najmä to, že studený vzduch zostal po prechode frontu uväznený pod teplejším. Pri zemi tak mrzlo, no vo výškach pršalo.

Zrážky tak namŕzali aj počas dňa. Momentálne je na Slovensku opäť chladno a na juhu a východe stále mrzne. Situácia sa zlepšila na hlavných ťahoch, kde cestári využili na roztopenie ľadu posypovú soľ.

Očakávaná teplota zajtra ráno o 6:00
Očakávaná teplota zajtra ráno o 6:00, zdroj: SHMÚ

Na viacerých miestach je ale stále veľmi klzko a to hlavne mimo hlavných ciest. Počas noci bude mrznúť opäť na celom území Slovenska, preto si treba dávať pozor. 

Najnovšie správy