VIDEO: Silné búrky zasiahli Brno. Prichádzajú na Záhorie

12.06.2021 o 16:36 - Ľubomír Franko

Dnes popoludní okolo 15:30 zasiahla oblasť Brna intenzívna búrka sprevádzaná prívalovými zrážkami a silným vetrom. Búrky sa vyskytujú aj na území Slovenska a sprevádzané môžu byť podobne silnými prejavmi.

VIDEO: Silné búrky zasiahli Brno. Prichádzajú na Záhorie
Veľké Leváre, foto: Dusana Miklosova

Intenzívna búrka sa dnes o 15:30 prehnala oblasťou Brna na východe Českej republiky. Búrka, ktorá vykazovala vysokú odrazivosť na radare, bola sprevádzaná prívalovými zrážkami a silným nárazovým vetrom.

Prechod tejto búrky sa podarilo zachytiť aj na video, na ktorom môžeme pozorovať najmä intenzívne zrážky v kombinácii s vetrom.

Búrka sa následne presunula ďalej smerom na juhovýchod a o 16:30 sa už nachádza na severnom Záhorí. Do týchto oblastí môže priniesť silný vietor a prívalové zrážky.

Očakávaný postup búrok, zdroj: iRadar
Očakávaný postup búrok, zdroj: iRadar

Neskôr podvečer a večer budú búrky naberať na intenzite. Vyskytnúť by sa mali najskôr najmä na západe územia. Počas noci ale dorazí studený front.

Na jeho čele sa budú tvoriť intenzívne búrky, ktoré by mali zasiahnuť najmä Žilinský a Prešovský kraj. Tieto búrky budú sprevádzané prívalovými zrážkami a silným nárazovým vetrom.