VIDEO: Silný vietor rozkýval lanovku. Ľudí museli evakuovať

30.01.2020 o 16:45 - Rakúsko - V.S.
  • Článok

Veterné počasie včera narobilo v horských oblastiach škody. V lyžiarskych strediskách v Rakúsku bolo nutné evakuovať desiatky ľudí zakliesnených na lanovke.VIDEO: Silný vietor rozkýval lanovku. Ľudí museli evakuovať
Foto: Krone

Rakúski horskí záchranári mali včera plné ruky práce. Mimoriadne silný vietor im dal poriadne zabrať.

V lyžiarskom stredisku Hochzillertal-Kaltenbach v Rakúsku vietor spôsobil, že na jednej z lanoviek uviazlo v nepriaznivom počasí jedenásť ľudí. Záchranárom sa v priebehu dvoch hodín podarilo všetkých dostať z lanovky preč bez vážnych zranení.

Ulli Huber, okresný operačný riaditeľ horskej záchrannej služby, uviedol, že vzhľadom na mimoriadne silný vietor je šťastie, že sa nič vážne nestalo. Jeden z lyžiarov utrpel zranenie palca.

Pre silný vietor museli zastaviť ďalšiu lanovku v Hochzillertale. V núdzovej prevádzke vyviezli 35 cestujúcich bezpečne späť. Vietor bol natoľko silný, že prudko rozkýval šesťmiestnu sedačkovú lanovku.

V Höfene zas prudký vietor vyvalil strom, ktorý spadol na visutý kábel lanovky. V kabínach ľudia kričali o pomoc, medzi uväznenými boli aj deti zo základnej školy. Dokopy 31 ľudí ostalo vo veternom počasí zakliesnených.

Spolu 30 horských záchranárov z okolia postupne všetkých ľudí pomocou lán vyslobodili a bezpečne dostali na zem. Záchranná akcia trvala 4 a pol hodiny.  

Najnovšie správy