VIDEO: Slovensko zasypáva sneh. Pozrite si zasnežené Slovensko

21.03.2020 o 13:46 - Peter Minárik
  • Článok

Studený front, ktorý v týchto chvíľach postupuje cez naše územie prináša na mnohé miesta nášho územia zrážky. Tie sú od vyšších polôh vo forme snehu. Sneží predovšetkým v oblasti hôr.

VIDEO: Slovensko zasypáva sneh. Pozrite si zasnežené Slovensko

Toľko avizovaná zmena v charaktere počasia ja tu a to pomerne zásadná. Studený front prináša na celé naše územie dážď a niekde aj sneženie. 

Snehové zrážky sa v týchto chvíľach vyskytujú prevažne od nadmorskej výšky 500 m n.m., no prechodne sa objavujú aj nižšie. Napriek tomu sa však snehová pokrývka vytvára len vo vyšších oblastiach a to predovšetkým v oblasti hôr.

V horských oblastiach pribúda snehová pokrývka a napadlo už niekoľko centimetrov snehu. Takto to vyzerá na horskom priechode Donovaly.

Podľa aktuálnych informácii Slovenskej správy ciest sú všetky vozovky zjazdné a prevažne mokré, okrem R3 Tvrdošín - Trstená, kde je vrstva kašovitého snehu do 1 cm.

Cesty I. II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, v hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska miestami pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu do 1-3 cm, na cestách III. triedy v oblasti Námestova do 4-5 cm.

Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem HP Besník, Čertovica, Príslop, Makov, Fačkov, Grajnár, Huty, Súľová, Dobšiná a Pusté Pole, kde je na vozovkách vrstva čerstvého až kašovitého snehu do 1-3 cm.

Sneženie pokrylo predovšetkým vyššie položené mestá a obce a tu bude sneženie pokračovať až do večerných hodín. Pripadne tak ešte niekoľko centimetrov snehu.

Najnovšie správy