VIDEO: Sneženie dorazilo na Slovensko. Napadne až do 30 cm

23.12.2019 o 15:20 - Peter Minárik
  • Článok

Niektorí obyvatelia nášho územia majú dôvod na radosť. Dnes sa totiž začalo ochladzovať, čo prinieslo do severných oblastí Slovenska sneženie. Biele Vianoce sú tu tak isté.

VIDEO: Sneženie dorazilo na Slovensko. Napadne až do 30 cm

Na viacerých miestach nášho územia aktuálne prší, pričom zrážky sú lokálne aj výraznejšie. O zrážky sa stará tlaková níž, ktorá sa presúva cez Balkán a Maďarsko ďalej smerom nad Rumunsko. Zatiaľ čo však v nižších polohách leje ako z krhly, tak v oblastiach severného Slovenska začalo husto snežiť.

Hranica sneženia sa aktuálne pohybuje okolo výšky 600 m n.m. Sneží napríklad v Tatrách, na Orave, či na Kysuciach. V popoludňajších hodinách sa súčasne začala vytvárať snehová pokrývka, ktorá sa v nasledujúcich hodinách bude zväčšovať.

Video nájdete aj na našom Youtube kanály. Odoberajte nás a nič Vám neujde

Intenzívne by malo snežiť na severe až do zajtrajšieho popoludnia. Štedrý deň tak bude v niektorých oblastiach nášho územia predsalen biely. 

Podľa aktuálnych informácii Slovenskej správy ciest sú zasnežené cesty na horskom priechode Makov, na Donovaloch, na Šturci, na Čertovici, v okolí Starej Ľubovne a takmer na celej Orave. 

Situácia sa bude v nasledujúcich hodinách komplikovať. K sneženiu v týchto oblastiach sa pridá silný vietor, ktorý bude vytvárať snehové jazyky a záveje.

Najnovšie správy