VIDEO: Supercyklón vyčíňa na pobreží Indie ničivou silou

19.05.2020 o 14:55 - India - Veronika Salayová
  • Článok

Supercyklón Amphan vznikol v Bengálskom zálive a už vyčíňa na pobreží Indie. Má ísť o najsilnejšiu búrku v histórii tohto regiónu. 

VIDEO: Supercyklón vyčíňa na pobreží Indie ničivou silou
Foto: Metkép

Indické úrady začali v pondelok s evakuáciou desaťtisícov ľudí z oblastí na východnom pobreží krajiny v reakcii na blížiaci sa cyklón Amphan.

Supercyklón aktuálne už vyčíňa pobreží Indie, kde priniesol ničivý vietor, ktorý dosahuje rýchlosť v nárazoch až 270 km/hod. 

Na prvých videách je vidieť obrovskú silu, ktorou cyklón vyčíňa. Láme stromy, ničí budovy a strháva so sebou všetko, čo sa mu poddá. 

Podľa Indického meteorologického ústavu (IMD) cyklón pravdepodobne zasiahne plnou silou pobrežie medzi indickým štátom Západné Bengálsko a Bangladéšom v stredu popoludní alebo večer.

Okrem mimoriadne silného vetra cyklón prináša aj intenzívny dážď, ktorý môže spôsobiť bleskové záplavy a hrozia aj zosuvy pôdy. 

Okrem mohutného cyklónu bojuje India s pandémiou koronavírusu. Amphan by mohol šírenie vírusu do veľkej miery podporiť, čím by táto katastrofa nabrala ďalšie nebezpečné rozmery. 

Najnovšie správy