VIDEO: Tornádo v Taliansku spôsobilo škody na miestnej pláži

04.07.2020 o 18:15 - Dominik Cenkner
  • Článok

Nepriaznivé počasie včera potrápilo aj obyvateľov niektorých miest v Taliansku. Silný vietor spôsobil značné škody v okolí mesta Ferrara a tornádo zas poškodilo pláž v Sperlonge.

VIDEO: Tornádo v Taliansku spôsobilo škody na miestnej pláži
Škody na pláži v meste Sperlonga, Foto: h24notizie.com

Búrka, ktorá sa včera prehnala v okolí mesta Ferrara, bola sprevádzaná silným vetrom. Podľa údajov mohol dosahovať rýchlosť aj vyššiu ako 100 km/h. Aj keď vietor nezasiahol priamo centrum mesta i tak dokázal napáchať značné škody.

V meste Sperlonga sa zas objavilo tornádo. Konkrétne išlo o druh, ktorý je všeobecne nazývaný ako „vodná smršť“. Tornádo v takýchto prípadoch zosadne nad morom a dostane sa až nad pobrežie.

V spomínanej oblasti spôsobilo tornádo škody našťastie len na miestnej pláži. Poprevracalo a zničilo tam lehátka a slnečníky, ktoré boli určené pre rekreantov.

Oveľa väčšie škody spôsobil silný vietor v meste Sperlonga v roku 2018. Vtedy tam doslova zmietol zo zemou aj množstvo domov či poškodil miestne športoviská.

Búrky sa v danej lokalite môžu vyskytnúť aj dnes. Miestnym obyvateľom ostáva len dúfať, že neprinesú so sebou žiadne ďalšie škody.

Najnovšie správy