VIDEO: Toto youtuberovi nevyšlo. Dron mu spadol priamo do lávy

02.06.2021 o 11:30 - Dominik Cenkner
  • Článok

Uplynulo už viac než dva mesiace od toho, čo na Islande vybuchla sopka Fagradalsfjall. Tá však doteraz chrlí lávu čo sa rozhodol natočiť istý youtuber. Príroda však bola značne proti.

VIDEO: Toto youtuberovi nevyšlo. Dron mu spadol priamo do lávy
Youtuberovi spadol dron priamo do lávy, zdroj: youtube.com/Joey Helms

Joey Helms, youtuber s vyše 32 tisíc odberateľmi, sa rozhodol natočiť si niekoľko záberov z okolia sopky, ktorá vybuchla ešte v noci z 19. na 20. marca tohto roka. Pre krajšie zábery sa rozhodol použiť dron.

Ten ale natáčanie neprežil. Ako možno vidieť priamo na videu, jeho dron spadol rovno do lávy.

Aj napriek tomu však môžeme pocítiť, aj keď nie úplne, adrenalín, ale najmä pozrieť sa, čo sa deje v okolí sopky. Ak sa však rozhodnete takúto nádheru točiť pomocou dronu, musíte pamätať na niekoľko vecí.

„Keď lietate okolo sopky, musíte si byť vedomí toho, že môžu nastať turbulencie. Zo sopky totiž unikajú aj horúce plyny. Navyše takémuto letu bránia aj žeravé kamene, ktoré môžu na dron dopadnúť,“ priblížil Helms.

Výbuchu predchádzalo 40 000 otrasov

Sopka Fagradalsfjall vybuchla v noci z 19. na 20. marca tohto roka. Predchádzala tomu séria viac než 40 tisíc menších či väčších zemetrasení, ktoré v oblasti zaznamenávali už niekoľko týždňov pred samotnou erupciou.

Keďže sopka sa nachádza len približne 40 km juhozápadne od hlavného mesta Reykjavíku, je momentálne vyhľadávanou turistickou atrakciou.

Od erupcie ju navštívilo tisíce turistov. A to nielen z Islandu, ale aj z ďalších krajín sveta.

Najnovšie správy