VIDEO: V Taliansku vyčíňal cyklón. Škody spôsobilo aj tornádo

17.10.2020 o 18:00 - Dominik Cenkner

Nielen v našich končinách panovalo v uplynulých dňoch nepriaznivé počasie. Svoje by o tom vedeli povedať aj obyvatelia viacerých regiónov v Taliansku. To vo štvrtok zasiahol cyklón, ktorý so sebou priniesol extrémne prejavy počasia. Núdza nebola o výdatné zrážky, sneženie, búrky s krúpami a na viacerých miestach sa vyskytlo aj tornádo.

VIDEO: V Taliansku vyčíňal cyklón. Škody spôsobilo aj tornádo
Tornádo neďaleko Benátok spôsobilo značné škody, Foto: wetteronline.de

Stred Talianska zasiahli vo štvrtok najmä výdatné zrážky. V okolí mesta Lazio dosahovali úhrny aj cez 100 mm. Množstvo vody automaticky spôsobilo lokálne záplavy. Problémy s vodou hlásili aj na niektorých úsekoch diaľnice A1.

V obci Picinisco voda spôsobila zrútenie mosta, na ktorom sa v čase zrútenia nachádzalo aj jedno auto. Vodiča sa našťastie podarilo miestnym hasičom zachrániť. V rovnakej oblasti zavalil autobus prúd vody a bahna. Úrady však nehlásia žiadnych zranených a ani obete.

V regióne Kampánia zaplavilo viacero okresov. Hasiči museli pomáhať vodičom, ktorí na cestách uviazli vo svojich autách v dôsledku silného vetra a popadaných stromov.

Aby toho nebolo málo, niektorými regiónmi sa prehnalo aj tornádo. Zrejme najsilnejšie zaznamenali vo štvrtok ráno na polostrove Sottomarina. Najväčšie škody spôsobil padnutý žeriav, ktorý sa počas vyčíňania tornáda zrútil.

Silný vietor úradoval aj v neďalekej mestskej časti Benátok - v Chioggie. Tú zaplavilo aj napriek nedávno spustenému systému 78 pohyblivých hrádzí.