Vietor začne silnieť zajtra večer. Orkán dorazí v noci

22.09.2018 o 21:15 - Peter Minárik
  • Článok

Na Slovensko mieri ďalšia vlna silného vetra. Orkán Fabienne, ktorý nás začne ovplyvňovať v noci na nedeľu môže spôsobovať škody.

Vietor začne silnieť zajtra večer. Orkán dorazí v noci

Zajtrajší deň sa bude niesť v znamení oblačného počasia. Naďalej bude pomerne chladno a miestami sa môžu vyskytovať aj slabšie zrážky. V priebehu večera sa však začne počasie meniť.

Najskôr výrazné oteplenie

Zajtrajší deň prinesie aj jednu zaujímavú situáciu. Ako bude cez Európu postupovať tlaková níž, tak spočiatku začne silnieť južné prúdenie, ktoré prinesie oteplenie. V noci na pondelok môže teplota vystúpiť na západe až nad +20 °C. 

Oteplenie bude výrazné aj na severe Slovenska a to predovšetkým v dolinách a v kotlinách. Bude sa tu totiž prejavovať fénový efekt.

Pri silnom južnom vetre budú teploty stúpať nad +15 °C.

Vietor sa začne stáčať a silnieť

Vietor počas nedele začne silnieť na našom území s príchodom západu Slnka. Silnieť bude vietor predovšetkým na severe nášho územia. Nárazy vetra môžu presahovať rýchlosť 20 m/s. Po polnoci začne vietor výraznejšie silnieť a to na celom našom území.

Vietor sa zmení z južného na severozápadný okolo 2:00 až 3:00 a nárazy začnú silnieť. V Podunajskej nížine je možné, že poryvy vetra prekročia aj hranicu 30 m/s.

Takýto silný vietor tak s najväčšou pravdepodobnosťou bude prinášať komplikácie v podobe vyvrátených stromov a strhnutých elektrických vedení. 

Vietor však bude silný na celom našom území. Nárazy budú dosahovať 15 až 25 m/s.

Najsilnejší vietor očakávajte na hrebeňoch Tatier. Nárazy vetra môžu dosahovať rýchlosť až 40 m/s.

Najnovšie správy