Víkend bude ako stvorený na pobyt v prírode. Teploty vystúpia do +15 °C

07.11.2020 o 06:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Pred nami je víkend, ktorý bude priam ideálne na aktivity na čerstvom vzduchu. Počasie bude priať aj druhému kolu celoplošného testovania na koronavírus.

Víkend bude ako stvorený na pobyt v prírode. Teploty vystúpia do +15 °C
Ilustračné, Foto: parade.com

Za nami je ďalšia noc kedy teplota na niektorých miestach klesla pod bod mrazu. Nebolo však až tak chladno ako počas predchádzajúcej noci, kedy teplota poklesla až k -4 °C. Počas dňa sa bude ortuť na teplomeroch postupne šplhať vyššie.

Počasie u nás bude počas soboty ovplyvňovať tlaková výš. Tá sa z našej oblasti presunie nad Rumunsko. Zároveň k nám bude po jej zadnej strane od juhozápadu prúdiť teplý vzduch.

Dnes nás tak čaká slnečný deň, ktorý z rána a dopoludnia budú miestami kaziť hmly alebo nízka oblačnosť. Niekde sa môže ojedinele zdržať až do popoludňajších hodín.

Teplota bude počas dňa stúpať až k +15 °C, Foto: meteologix.com
Teplota bude počas dňa stúpať až k +15 °C, Foto: meteologix.com

Po rozplynutí hmiel a oblačnosti budú teploty stúpať. Denné maximá sa budú pohybovať v rozmedzí od +9 °C do +14 °C. Tam kde hmly a oblačnosť neustúpia bude okolo 7 °C. Fúkať bude len slabý vietor.

Zmena počasia sa neočakáva ani v nedeľu. Priať tak bude všetkým, ktorí sa rozhodnú tráviť čas v prírode, ale taktiež aj všetkým dobrovoľníkom pri celoplošnom testovaní.

Najnovšie správy