Víkend bude horúci s teplotami do +34°C. Čas vyraziť k vode

Článok
Po premenlivých dňoch nás čaká mierne lepší víkend. Zatiaľ čo však sobota bude pomerne pokojná, tak už v nedeľu opäť pozerajte na oblohu.

Za nami máme sériu teplých, ale dusných a veľmi premenlivých dní. Do našej oblasti prúdil teplý, ale vlhký vzduch, ktorý sa počas dňa labilizoval a v tomto vzduchu vznikali časté búrky. Nemôžeme však hovoriť, že dni neboli letné. Veď maximálne teploty sa na východe šplhali až k +33°C. Vďaka vyššej vlhkosti a slabému vetru však bolo na pocit dusno.

Počas včerajšieho dňa postúpil cez naše územie studený front, ktorý lokálne priniesol výrazné búrky. Tie narobili komplikácie najmä v Cíferi, kde spadlo viac ako 70 mm zrážok a v okolí Jablonice, kde spadlo až viac ako 90 mm zrážok. Za studeným frontom k nám prechodne prúdi o niečo chladnejší vzduch, ale tomu bude koniec.

Víkend opäť teplý a dusný

Počas víkendu bude do našej oblasti prúdiť od juhozápadu teplý vzduch, ten však opäť bude pomerne vlhký, a tak na pocit príjemne zasa nebude. Bude síce teplo, ale opäť dusno. V sobotu hrozia búrky a prehánky len výnimočne a to predovšetkým na východe územia v horských oblastiach.

Na väčšine územia by malo prevládať prevažne slnečné počasie, pri ktorom sa maximálne denné teploty dostanú na +24 až +30°C, na juhu až do +32°C.

V nedeľu bude horúco

Nedeľa odštartuje v slnečnom a dusnom počasí. Teploty pôjdu ešte vyššie. Maximálne teploty sa vyšplhajú na +27 až +34°C. Najlepšie tak bude vyraziť niekde k vode, ale už popoludní pozerajte na radar a oblohu. Budú sa k nám totiž blížiť búrky.

Studený front prinesie opäť intenzívnejšie búrky

Počas nedele by od severozápadu mala postupne oblačnosť pribúdať a popoludní a večer prinesie studený front búrky, ktoré môžu byť opäť aj intenzívne. Následne by sa búrky v noci na pondelok mali presúvať smerom na východ.

V znamení veľkej oblačnosti s búrkami bude aj prvý augustový deň. Nasledujúce dni sa za studeným frontom ochladí, ale teploty by počas dňa mali stúpať stále až na príjemných +28°C.

V druhej polovici budúceho týždňa sa opäť dočkajú tí, ktorí majú radi trópy. Teploty totiž opäť vystrelia vysoko nad +30°C.

img