Víkend bude jarný. Teploty sa môžu dostať až k +15°C

Článok
Nasledujúce dni nečakajte žiadne mrazy. Počasie sa bude opäť predvádzať a v polovici januára, tak teploty môžu vyskočiť až k +15°C.
Po zime ani chýru, ani slychu. Prevádzkovatelia lyžiarských stredísk a istotne aj viacerí z Vás majú hlavu v smútku. Zima zatiaľ nikde a priebeh počasia pripomína všetko, len nie zimu. Nasledujúce dni sa počasie doslova zblázni. Denné teploty budú stúpať až nad hranicu +10°C a na juhozápade sa môžu vyšplhať až k +15°C.

Veľmi teplé počasie k nám nasledujúce dni bude prinášať tlaková níž, ktorej stred bude ležať nad Írskom a oblasť nízkeho tlaku bude siahať cez západnú Európu až nad Stredozemné more. Po prednej strane tejto oblasti nižšieho tlaku bude do našej oblasti prúdiť veľmi teplý vzduch až z Afriky.

Okrem vysokých teplôt nás čakajú aj zrážky. Tie postúpia cez naše územie v priebehu noci na sobotu. V priebehu víkendu sa zrážky na našom území vyskytnú už len ojedinele a to najmä na východnom Slovensku. Na oblohe však bude veľa oblačnosti.

Nočné teploty sa budú pohybovať väčšinou medzi +7 až +1°C. Denné teploty sa v sobotu vyšplhajú na +3 až +8°C, na juhozápade do +13°C, no v nedeľu až na +6 až +14°C.

Na začiatku budúceho týždňa sa mierne ochladí a na celom území sa rozprší. Výraznejšie ochladzovanie predpokladáme až v druhej polovici budúceho týždňa a podľa vyhliadok to vyzerá, že by sme sa ku koncu januára mohli dočkať aj snehu.