Víkend bude oblačný a na západe aj upršaný. Snehové vločky prídu v pon

Článok
Víkend zavládne na celom našom území prevažne oblačný. Najmä na západe treba očakávať aj slabé zrážky. Na začiatku týždňa sa ochladí.
Počasie v našej oblasti začína ovplyvňovať oblasť nižšieho tlaku, ktorá sa rozprestiera nad Jadranom a západným Balkánom. Na celé naše územie prináša aktuálne veľa mrakov a na západ aj zrážky. Tu bude v priebehu víkendu zrážok najviac. Na východe očakávame zrážky len ojedinele.

Denné teploty by sa počas víkendu mali pohybovať v intervale +2 až +7°C. Počas noci by sa teplota mala pohybovať od +5 do 0°C. Mrznúť by malo len na severe a to len výnimočne.
Ochladenie sa črtá v pondelok.

Cez naše územie totiž začne postupovať studený front. Ten prinesie ešte v noci na pondelok na celé územie kvapalné zrážky, ale postupne by sa od severozápadu malo ochladzovať a zrážky by sa aj v nížinách mali meniť na snehové.

Snehové zrážky by sa mali v nižších polohách vyskytovať aj v priebehu dňa. Zrážková intenzita však pomaly začne slabnúť a do našej oblasti sa rozšíri nevýrazný výbežok vyššieho tlaku. Veľa snehu tak nenapadne a rozhodne nebude spôsobovať komplikácie.

V chladnejšom vzduchu by sme mali zotrvať aj niekoľko ďalších dní. Ďalšie zrážky sa črtajú na konci týždňa a tie by mali byť opäť snehové.
img