Víkend bude prevažne oblačný a chladný

Článok
Za studeným frontom, ktorý v priebehu štvrtka postupoval cez naše územie začal do našej oblasti od severu prúdiť chladnejší vzduch.
Po premenlivých dňoch, ktoré boli sprevádzané častými búrkami nás čaká zmena počasia. Za studeným frontom k nám totiž od severu medzi tlakovou nížou so stredom nad východným Balkánom a tlakovou výšou, ktorá zasahuje z Atlantického oceána až nad Severné more začal prúdiť chladnejší vzduch, ktorý znížil priemerné teploty o zhruba 10°C.

Sobota bude chladná
Posledný májový deň bude pod prevažne oblačnou oblohou. Najmenej oblačnosti by malo byť v oblasti západného Slovenska, kde by mohlo prechodne zavládnuť aj polooblačné počasie. Naopak najviac oblačnosti treba očakávať na severe územia, kde je aj najvyššie riziko prehánok.
Teploty sa v noci na sobotu budú pohybovať v rozmedzí +11 až +5°C. V priebehu dňa sa teploty dostanú na +16 až +21°C, na severe len na +14°C.

V nedeľu sa mierne oteplí
V nedeľu majú sviatok všetky deti. V tento deň si však oslavu na záhrade moc neplánujte. Počasie by totiž malo byť v podobnom duchu ako počas soboty. Prevládať by mala prevažne oblačná obloha s prehánkami, ktoré sa budú vyskytovať najmä v severozápadnej polovici územia.
Denné teploty sa počas dňa dostanú na +17 až +23°C, ale na severe bude len okolo +15°C
img