Víkend bude slnečný, no mrazivý

05.03.2021 o 17:02 - Peter Minárik
  • Článok

Slovensko čaká síce slnečný, no veľmi chladný víkend. Môže za to príliv veľmi chladného vzduchu od severu, ktorý sa postará o nočné mrazy, pričom na severe môže mrznúť aj počas dňa.

Víkend bude slnečný, no mrazivý

Uplynulé dni panovalo na našom území mimoriadne teplé počasie, ktoré do našej oblasti prinášalo nadpriemerne vysoké teploty. To sa však v uplynulých hodinách výrazne zmenilo.

Zatiekol k nám studený vzduch

Do našej oblasti totiž zatiekol studený vzduch za studeným frontom, ktorý v priebehu dnešného dňa postúpil cez naše územie.

V týchto chvíľach prúdi studený vzduch do našej oblasti po okraji tlakovej výše, ktorej stred sa nachádza nad Britskými ostrovmi a takýto vývoj sa na našom území očakáva aj počas nadchádzajúceho víkendu.

Pred nami je mrazivé počasie

Spomínaná tlaková výš sa z oblasti Britských ostrovov bude tiahnuť nad strednú Európu a ovplyvní počasie aj u nás. Nadchádzajúce dni prinesú prevažne jasné až polooblačné počasie, ale bude chladnejšie.

V priebehu dňa by maximálne teploty mali na našom území vystúpiť maximálne na 0 až +9 °C, predovšetkým v sobotu sa na severe očakáva aj slabý celodenný mráz.

Oveľa chladnejšie však bude počas noci, kedy by teploty na našom území mali klesať aj pod dvojciferné hodnoty. 

V priebehu noci budú teploty na našom území klesať na -4 až -12 °C, ale v dolinách a v kotlinách môžu teploty klesať aj pod hranicu -15 °C.

Výraznejšie by sa na našom území malo otepľovať v priebehu druhej polovice budúceho týždňa. Vyhliadku na tieto dni si pozrite TU.

Najnovšie správy