Víkend bude slnečný, silné búrky nehrozia

18.05.2018 o 17:34 - Ľubomír Franko
  • Článok

Búrky sa dnes podľa očakávaní vyskytli len v oblasti juhu Košického kraja. Počas víkendu sa vyskytnú len ojedinele a intenzívne nebudú.

Víkend bude slnečný, silné búrky nehrozia

Počasie u nás momentálne ovplyvňuje tlaková níž so stredom nad západným Ruskom. Po jej prednej strane k nám od severu prúdi chladný a vlhký vzduch, v ktorom sa vyskytujú prehánky a ojedinele aj búrky.

Cez víkend začne v oblasti Baltského mora mohutnieť tlaková výš. Zrážok ale aj oblačnosti tak postupne ubudne a začne sa otepľovať.

Búrky cez víkend len ojedinele, oteplí sa

Búrky sa počas víkendu očakávajú len ojedinele. Po prednej strane tlakovej výše k nám začne prúdiť o niečo teplejší a suchší vzduch. Zrážky sa budú vyskytovať len ojedinele vo forme prehánok v popoludňajších hodinách. Vyskytovať by sa mali predovšetkým na strednom a východnom Slovensku, nebudú však ani výdatné, ani intenzívne. Ojedinele sa však nejaká búrky vytvoriť môže.

Víkend tak bude na mnohých miestach slnečný a prúdenie sa bude postupne meniť zo severného na východné až juhovýchodné, oteplí sa.

V sobotu dosiahnu maximálne denné teploty +16 až +20 °C, na juhozápade bude teplejšie, až do +25 °C. V nedeľu budú teploty podobné, od +17 do +20 °C, na juhozápade do +26 °C. 

Najnovšie správy