Víkend bude stabilný. Zrážky prídu až v poslednej dekáde

Článok
Na našom území začalo prevládať prevažne stabilné počasie. To na našom území zotrvá po väčšinu druhej februárovej dekády.

Február je zatiaľ na zrážky mimoriadne slabý. Začiatok mesiaca síce priniesol zrážky, no tie neboli výrazné a naviac po nich prišlo výrazné oteplenie, v dôsledku ktorého ubudlo snehu na našom území. Snehu bude ubúdať aj nasledujúce dni. V dohľadnej dobe sa ani výraznejšie sneženie neočakáva.

Počasie má pod vplyvom tlaková výš

Počasie na našom území ovplyvňuje rozsiahla oblasť vysokého tlaku vzduchu, ktorá sa rozkladá nad východnou Európou. Táto tlaková výš prináša na naše územie prevažne stabilné počasie a počas nadchádzajúceho víkendu sa jej vplyv na počasie u nás bude zvýrazňovať.

Stred tlakovej výše sa aktuálne nachádza nad Škandináviou a v priebehu budúceho týždňa sa nasunie priamo nad naše územie. Tu sa bude tlaková výš udržiavať niekoľko dní a na počasie by mala stratiť vplyv na prelome druhej a tretej februárovej dekády.

Víkend bude stabilný

Počas víkendu zavládne na našom území prevažne jasné až polojasné počasie. Na horách tak zavládnu perfektné podmienky na lyžovačku. V nižších polohách sa zrána môže udržiavať aj hmla alebo nízka oblačnosť, ktorá sa v sobotu môže na západe udržať aj po celý deň.

Nočné teploty by mali klesať na -1 až -7°C a počas dňa sa očakávajú teploty na väčšine územia v rozmedzí 0 až +6°C.

Budúci týždeň sa oteplí

Vyhliadky na nasledujúci týždeň naznačujú, že nás naďalej čaká prevažne slnečné počasie. Postupne sa z chladnejšieho prúdenia budeme dostávať do teplejšieho.

Začnú rásť aj denné teploty, ktoré pri slnečnom počasí môžu v nižších polohách atakovať hranicu +10°C. Zmena počasia sa očakáva až na konci budúceho víkendu.

Detailnejšiu predpoveď na vývoj počasia počas februára si pozrite TU.

img