Víkend prinesie prehánky. August ešte teploty nad +30°C

Článok
Víkendové počasie bude teplotne príjemné, ale najmä popoludní sa pripravte na prehánky. Nasledujúce dni pôjde teplota nahor.

Počas celého víkendu bude počasie na našom území pod vplyvom plytkej tlakovej níže. Tá prinesie premenlivé počasie. Na oblohe tak najmä popoludní bude viac mrakov a vyskytnúť sa môžu prehánky alebo slabý občasný dážď. Najväčšia pravdepodobnosť zrážok je počas víkendu predovšetkým v oblasti stredného a severného Slovenska.

Víkend prinesie teploty od +19 do +26°C.

 

Prvá polovica týždňa prinesie na naše územie dosť zrážok. Pondelok bude ešte relatívne stabilný a pokojný, avšak nasledujúce dni sa cez našu oblasť bude presúvať studený front. Ten prinesie dostatok zrážok a na svoje si prídu aj milovníci búrok.

ANIMÁCIA: Predpoveď zrážok: cez víkend prehánky, budúci týždeň aj búrky

 

Druhá polovica týždňa a vlastne aj záver mesiaca zasa poteší milovníkov slnka. Cez naše územie sa presunie stred tlakovej výše, ktorý sa presunie nad východnú Európu a do našej oblasti bude prúdiť od juhu teplý vzduch. Počasie by tak malo byť slnečné a teploty pôjdu nad +30°C. Extrémy nám však nehrozia. Bude príjemne teplo.

img