Víkend prinesie síce veľa oblačnosti a aj zrážky. Bude však teplo

Článok
Víkendové počasie bude na našom území prevažne oblačné a hrozia aj zrážky. Poteší aspoň fakt, že bude pomerne teplo. Teploty sa vyšplhajú aj nad +20°C
Víkendové počasie bude premenlivé. Počasie totiž bude pod vplyvom rozsiahlej oblasti nízkeho tlaku. Táto oblasť nízkeho tlaku bude mať svoje jadro nad Francúzskom.
V priebehu piatkového večera a noci na sobotu počasie predovšetkým v západnej polovici územia ovplyvnilo frontálne rozhranie, ktoré do okolia Myjavy a Hurbanova prinieslo dokonca aj búrky. V oblasti Myjavy pri búrkach spadlo až okolo 30 mm zrážok. Výrazne však spŕchlo na celom západnom a severozápadnom Slovensku. Priemerné úhrny sa pohybujú okolo 10 mm. Zrážky hrozia aj nasledujúce dni.

V sobotu dopoludnia treba so zrážkami počítať ešte na západnom Slovensku. Postupne však aj tu budú zrážky ustávať. Na východnom a strednom Slovensku už bude prevládať väčšinou polooblačná až oblačná obloha. Denné teploty sa dostanú na príjemné hodnoty. Pohybovať sa budú v rozmedzí +17 až +23°C.

V priebehu noci na nedeľu sa oblačnosť na našom území môže zmenšiť a niekde môže byť prechodne jasná až polojasná obloha. Už v priebehu rána však od juhu postúpi nad naše územie ďalšie zrážkové pole, ktoré ovplyvní počasie hlavne na východnom a strednom Slovensku. Na západe bude prevažne oblačno alebo dokonca aj polooblačno. Teploty sa počas dňa budú pohybovať na podobných hodnotách ako v sobotu.
img