Víkend prinesie v počasí zmenu. Rozprší a ochladí sa

Článok
Cez víkend dôjde k zmene charakteru počasia. Na našom území treba počítať so zrážkami a s postupným ochladením.
Víkendové počasie sa na našom území postará o poriadnu zmenu. V sobotu bude zmenu vidieť len mierne, v nedeľu už výrazne. V priebehu pondelka sa okrem zrážok pridá aj výrazné ochladenie.

Do našej oblasti bude ešte v priebehu soboty prúdiť relatívne teplejší vzduch. Denné teploty sa vyšplhajú na +11 až +15°C. Na juhu Slovenska sa teploty môžu ešte dostať aj nad hranicu +15°C. Vzduch však nebude len teplejší, ale aj vlhší a práve vďaka tomu treba miestami počítať s prehánkami alebo dokonca aj s občasným dažďom.

Viac zrážok nás však čaká v nedeľu. Pršať bude na celom našom území. Cez Slovensko totiž bude postupovať výrazný studený front a ten okrem zrážok prinesie aj ochladenie. Teploty ešte v nedeľu môžu atakovať maximá okolo +18°C, no v pondelok sa budú maximálne denné teploty pohybovať len okolo +13 až +14°C a na naše hory sa vráti sneženie.

Okrem dažďa a ochladenia sa však treba pripraviť aj na silný vietor. Ten už v sobotu bude fúkať na horách v nárazoch okolo 20 m/s. Nedeľa už bude veterná aj na západnom Slovensku.
img