Víkend slnko neprinesie. Ďalšie výrazné zrážky prídu na začiatku týždň

Článok
Zrážkové úhrny za uplynulé dni presahujú v niektorých lokalitách 100 mm. Výdatné zrážky sa chystajú aj budúci týždeň.

Tlaková níž, ktorá sa prehĺbila nad Jadranom sa nachádza v našej oblasti a výrazne ovplyvňuje počasie v mnohých častiach Európy. V Chorvátsku a v Taliansku sa pri Jadrane vyskytujú povodne. V niektorých oblastiach spadlo za uplynulé dni až 200 mm zrážok. Vo výraznej miere však tlaková níž ovplyvnila počasie aj u nás. Na západnom a strednom Slovensku napršalo od 30 do 70 mm zrážok, pričom lokálne, najmä v oblasti Malých Karpat a horských oblastí stredného Slovenska sa celkové úhrny pohybujú až okolo 100 mm.

Zrážky neustanú ani počas víkendu. V sobotu sa výrazné zrážkové pole presťahuje nad stredné a východné Slovensko. Počas soboty by tu malo spadnúť až do 30 mm zrážok. Na západe územia sa zrážky očakávajú už len ojedinele. V nedeľu zrážky ustanú a budú sa vyskytovať už len v podobe prehánok. Popoludní si tak môžete naplánovať napríklad návštevu lesa. Hríby po výdatných zrážkach celkom určite porastú.

Zrážky však neustanú nadlho. Už v pondelok sa nad Jadranom prehĺbi ďalšia tlaková níž, ktorá si to postupne zamieri do našej oblasti a prinesie zrážky. Už v pondelok by malo pršať predovšetkým na západnom Slovensku a v ďalších dňoch sa zrážky rozšíria.

ANIMÁCIA: Vývoj zrážok nasledujúce dni

Teploty ani v nasledujúcich dňoch nebudú vysoké a maximá by sa na juhu územia mali pohybovať len okolo +15°C.

Vyhliadka hovorí o tom, že zrážky by v druhej polovici budúceho týždňa mali ustať a zavládnuť by až do konca októbra malo slnečné počasie.

Detailnejšiu predpoveď nájdete TU.

img