Víkendové počasie bude pomerne chladné a oblačné

Článok
Polovica augusta je za nami a pomaly sa blíži koniec leta. Ani počasie na nasledujúci víkend letné nebude a skôr zavládne jesenné počasie.
Za studeným frontom, ktorý cez naše územie postupoval v priebehu noci na štvrtok začal do našej oblasti od západu až severozápadu prúdiť chladnejší a pomerne vlhký vzduch. V takomto prúdení zostane naša oblasť aj počas celého nasledujúceho víkendu a to značí pomerne oblačné a chladné počasie.

Na našom území bude prevládať premenlivá, na severe prevažne zväčšená oblačnosť. Miestami, na severe na viacerých miestach treba počítať s prehánkami alebo s občasným dažďom. Denná teplota sa vyšplhá na +16 až +23°C a nočná poklesne na +14 až +8°C.

Počas nedele by sa zrážky mali vyskytovať už len na severe a to miestami. Na zvyšku územia by malo zavládnuť premenlivé počasie s minimom zrážok. Denné teploty vystúpia na +17 až +23°C a nočné sa stále budú pohybovať okolo hranice +10°C.

Na začiatku týždňa sa do našej oblasti rozšíri výbežok vyššieho tlaku a bude tak prevládať prevažne jasné až polooblačné počasie bez zrážok. Súčasne v teplom prúdení budú stúpať aj teploty. Počas dňa sa vyšplhajú na +22 až +28°C.
Pomerne priaznivé počasie sa črtá až do stredy, kedy by cez naše územie mal prechádzať ďalší studený front, ktorý zrejme prinesie opäť búrky.