Vo Francúzsku očakávajú extrémne teploty. Dosiahnu +40 °C

25.06.2019 o 09:00 - Ľ.F.
Článok

Úrady vo Francúzsku varujú pred extrémnymi horúčavami - teploty majú počas tohto týždňa dosiahnuť miestami 40 stupňov Celzia. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA.

Vo Francúzsku očakávajú extrémne teploty. Dosiahnu +40 °C

Francúzske ministerstvo zdravotníctva zriadilo bezplatnú telefonickú linku, kde môžu ľudia získať informácie a rady na tému horúčav.

"Niektorí hovoria, že toho robíme priveľa. Ja si však myslím, že to nie je pravda, pretože mnoho ľudí vplyv týchto horúčav na ľudské telo podceňuje," vyhlásila v pondelok ministerka zdravotníctva Agnes Buzynová pre rozhlasovú stanicu FranceInfo.

V niektorých regiónoch Francúzska majú teploty vo štvrtok a piatok dosiahnuť podľa informácií meteorologickej služby Méteo-France až 40 stupňov Celzia. Horúčavy s takouto intenzitou sú pre mesiac jún netypické.

Ministerka práce Muriel Pénicaudová pripomenula zamestnávateľom, aby sa zamerali na opatrenia v súvislosti s horúcim počasím - možné skrátenie pracovného času, zabezpečenie tekutín pre svojich pracovníkov a reguláciu teploty v miestnostiach. (zdroj: TASR)

Najnovšie správy