Vodiči, opatrne! Sneženie komplikuje dopravnú situáciu

11.02.2020 o 07:25 - V.S.
  • Článok

Od včera večera sa najmä na severe Slovenska rozsnežilo a snehu ešte dnes pribudne. Na mnohých slovenských cestách husto sneží, jazdite preto opatrne.

Vodiči, opatrne! Sneženie komplikuje dopravnú situáciu
Foto: pexels

Najviac snehu pribudlo včera v nočných hodinách na Liptove a Spiši a v oblasti Vysokých Tatier. Problémy už včera sneženie spôsobovalo na cestách. Diaľnica bola medzi Popradom a Liptovským Mikulášom neupravená.

Na severe východného Slovenska sa dnes ráno miestami vytvárajú snehové jazyky. Znížená dohľadnosť a silné sneženie je aj v lokalitách Pastierske a Štrba.

Donovaly sú aktuálne uzavreté z dôvodu hustého sneženia pre vozidlá nad 10 metrov. Na Čertovici sú skrížené kamióny a kašovitý sneh komplikuje dopravu.

V okolí Banskej Štiavnice je na vozovke taktiež kašovitý sneh a poľadovica a taktiež v okrese Žiar nad Hronom. V Kremnici husto sneží a cesty sú zatiaľ neupravené. 

V okrese Žilina taktiež husto sneží a treba jazdiť opatrne. Na mnohých miestach sú hlásené zdržania, najčastejšie do 10 minút. Na ceste Srdiečko - Bystrá sú nutné snehové reťaze pre vozidlá nad 3,5 tony.

Ne severe Slovenska môže počas dnešného dňa napadnúť aj okolo 5 cm čerstvého snehu. Zrážky by mali začať slabnúť vo večerných hodinách, ale prehánky sa očakávajú aj v noci a zajtra.

Najnovšie správy