Východ USA čaká snehová búrka. V New Yorku môže napadnúť 30 cm snehu

16.12.2020 o 14:00 - Spojené štáty americké - Veronika Salayová
  • Článok

Východné pobrežie USA sa pripravuje na snehovú búrku, ktorá by do veľkomiest ako Washington D.C., Philadelphia či New York mala priniesť aj niekoľko desiatok centimetrov snehu. 

Východ USA čaká snehová búrka. V New Yorku môže napadnúť 30 cm snehu
New York. Foto: unsplash

Národná meteorologická služba v USA vydala varovania pred snehovou búrkou v ôsmich štátoch na východnom pobreží, a to od Massachusetts po Severnú Karolínu.

Snehová búrka zasiahne USA už dnes a bude trvať do zajtra, pričom sa očakáva veľmi intenzívne sneženie spojené so silným vetrom, ktorý môže dosahovať rýchlosť 80 km/h. 

Zdroj: AccuWeather
Predpokladaná rýchlosť vetra v oblasti. Zdroj: AccuWeather

Vo Philadelphii sa napríklad očakáva, že zajtra napadne 20 cm, čo je niekoľnonásobne viac ako mesto zažilo minulú zimu. Bohatý prírastok snehu sa predpovedá aj v New Yorku, kde má napadnúť až 30 cm čerstvého snehu.

Oblasti na juhovýchod od Bostonu sa obyvatelia pripravujú na úhrny v rozmedzí 15 až 30 cm.

Podľa AccuWeather môže do častí severného Marylandu, strednej a východnej Pensylvánie, severného New Jersey, juhovýchodného štátu New York a južného Nového Anglicka dokonca napadnúť až 60 cm snehu.

Predpokladaná výška snehu. Zdroj: AccuWeather
Predpokladaná výška snehu. Zdroj: AccuWeather

Meteorológovia zároveň upozorňujú obyvateľov, že búrka vážne skomplikuje alebo dokonca preruší cestovanie a dopravu a treba počítať aj s výpadkami elektriny.

 

Najnovšie správy