Výdatné sneženie sa presúva na východ. Zajtra pride ďalšia vlna

09.02.2021 o 20:32 - Peter Minárik
  • Článok

Počasie na našom území ovplyvňuje ďalšie zrážkové pole, ktoré prináša sneženie. To poprášilo viaceré oblasti a aktuálne sa presúva smerom na východ. Ďalšie zrážky však dorazia už o pár hodín.

Výdatné sneženie sa presúva na východ. Zajtra pride ďalšia vlna

Od západu sa smerom na východ presúva výrazné zrážkové pole, ktoré od večerných hodín prináša na naše územie pomerne intenzívne sneženie.

To prechodne zhoršuje situáciu na našich cestách, ktoré zasypáva čerstvý sneh. Čerstvo napadnutý sneh sa však už po prvom posype roztápa a tým, že od západu zrážky ustávajú, tak situácia sa stabilizuje.

Zasnežené sú len vyššie položené úseky, kde nie je možný chemický posyp. 

Slovenská správa ciest informuje, že povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, na južnom Slovensku a v hornatejšom území miestami pokrytý čerstvým, kašovitým alebo utlačeným snehom hr. 1 - 3 cm, miestami až 4 - 5 cm. Miestami zľadovatený sneh hr. 1-2 cm je na ceste I/67 Dedinky - Ostrá Skala, II/535 Dobšiná - Sykavka a II/548 hr. okr. KS/GL - Smolník.

Ako sme spomínali, tak v týchto chvíľach sa zrážky vyskytujú predovšetkým vo východnej polovici územia, kde prinesú snehovú pokrývku.

Na východe je totiž chladnejšie ako na západe a teploty sa pohybujú pod bodom mrazu. Sneh sa tak bude lepšie držať.

Zrážky by mali po polnoci na našom území postupne ustať a na východné Slovensko by mohli priniesť 1 až 5 cm čerstvého snehu.

Ďalšie zrážky dorazia na naše územie v priebehu zajtrajšieho dňa. Začnú sa nasúvať od juhozápadu a prinesú dážď. V Banskobystrickom kraji, na severozápade a severe Slovenska však počítajte aj so snežením, ktoré môže byť aj výraznejšie.

Najnovšie správy