Výdatné zrážky v Nepále zabíjajú. Zomrelo už najmenej deväť ľudí

08.07.2020 o 09:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Najmenej deväť obetí si vyžiadalo nepriaznivé počasie, ktoré v týchto dňoch úraduje vo východnej a centrálnej časti štátu Nepál. Výdatné zrážky vyvolali bleskové povodne a masívne zosuvy pôdy.

Výdatné zrážky v Nepále zabíjajú. Zomrelo už najmenej deväť ľudí
Povodne a zosuvy pôdy pustošia Nepál, Foto: Youtube.com/Miteri Online

Nepál, ktorý je obľúbenou turistickou destináciou najmä kvôli najvyššej hore sveta - Mount Everestu, v posledných dňoch pustošia prívalové zrážky. V najviac postihnutých oblastiach výdatne prší už od začiatku júla.

Podľa orgánov pre riadenie katastrof v Nepále, dvaja ľudia zomreli a sedem rodín bolo postihnutých zosuvom pôdy, ku ktorému došlo v obci Ishma v okrese Gulmi ešte 2. júla 2020. V ten istý deň a dokonca aj v rovnakom okrese sa pôda zosunula aj v obci Musikot, pričom jedna osoba ostala nezvestnou.

Nasledujúci deň silné dažde spôsobili záplavy vo vidieckej obci Aadarsha v okrese Doti. Postihnutých ostalo 26 rodín, ktoré tak prišli o svoje domovy.

V sobotu 4. júla postihli okres Bajhang povodne a zosuvy pôdy. Povodne v obci Bungal zasiahli trinásť rodín, zatiaľ čo veľký zosuv pôdy vo vidieckej obci Kedarasyu poškodil alebo úplne zničil 17 domov a zanechal 6 mŕtvych a nezvestnú jednu osobu.

Počasie vyčíňalo aj 5. júla, kedy si zosuvy pôdy v okrese Purbichauki vyžiadali ďalšiu obeť.

Najnovšie správy