Výdatný dážď je pred dverami.

Článok
Naše územie sa môže tešiť na dávku výrazného dažďa. Najbližšie dni spadne od 10 do 40 mm zrážok. Ojedinele to však môže byť aj viac.
O konečne príjemné počasie sa postará tlaková níž, ktorá má aktuálne svoj stred nad severným Talianskom. Tu sa tlaková níž prehlbuje a aktuálne už prináša intenzívnu zrážkovú činnosť nad Rakúsko, Taliansko, Českú republiku a nad Nemecko. Za posledných 24 hodín tu spadlo v priemere 20 až 30 mm zrážok. Stred tlakovej níže sa začne presúvať smerom nad južné Maďarsko a Balkán, kde sa bude vypĺňať.

Zrážky sa nad naše územie začnú rozširovať v noci na pondelok. V priebehu pondelka bude pršať na celom našom území a spadne približne 5 až 15 mm zrážok, čo predstavuje do 15 litrov na 1 štvorcový meter pôdy..Ojedinele sa však môžu vyskytnúť aj búrky a tak sa úhrny môžu vyšplhať až do 25 mm.

V priebehu noci na utorok zrážky začnú ustávať a už nebudú mať taký kompaktný charakter. Najviac zrážok však aj počas utorka bude nad západnou polovicou územia, kde môže ešte spadnúť okolo 5 až 10 mm zrážok. Na východe to bude už len zopár mm.

Ďalšia zrážková činnosť by sa nad naše územie mala rozširovať v priebehu stredy a prinesie opäť výraznejšie zrážky.
Oblačné počasie so zrážkami hrozí až do konca tohto mesiaca. Celkovo by do konca mesiaca malo na našom území spadnúť 30 až 70 mm zrážok.
Po dlhej dobe sa tak konečne dočkáme výraznejšej vlahy.