Výdatný dážď zasiahol aj západ. Pozrite si kde a dokedy bude pršať

20.06.2020 o 18:22 - Ľubomír Franko
  • Článok

Tlaková níž so stredom nad karpatskou oblasťou prináša na Slovensko výdatné zrážky. Tie sa momentálne vyskytujú na krajnom západe Slovenska, postupne sa ale rozšíria na viaceré miesta.

Výdatný dážď zasiahol aj západ. Pozrite si kde a dokedy bude pršať

Výdatné zrážky sa v týchto chvíľach vyskytujú na viacerých miestach, predovšetkým na západe územia. Oblačnosť prúdi proti smeru hodinových ručičiek, okolo stredu tlakovej níže, ktorý sa nachádza v v oblasti východného Maďarska.

Na Slovensku pozorujeme severozápadné prúdenie v stredných a spodných hladinách, čo zabezpečuje prílev chladnejšieho vzduchu. Zároveň to spôsobuje aj to, že zrážky sú najvýdatnejšie na západnom návetrí Malých Karpát, kde spadlo lokálne o niekoľko desiatok milimetrov viac ako vo východnej časti pohoria.

Zrážky postupujú smerom na juhozápad a sledovať ich môžete aj na našom iRadare.

Satelitná snímka o 17:45
Satelitná snímka o 17:45

Intenzívne dažďové zrážky očakávame ešte počas celého večera, najmä na západe a severozápade územia.

Počas noci sa budú v týchto oblastiach zrážky vyskytovať aj naďalej, no pridať by sa k ním mal aj sever Slovenska, konkrétne Orava, Kysuce, časti Liptovu a západné časti Spiša. 

Viac o očakávaných zrážkach nájdeš v našich výstrahách.

Do utorka môže napršať miestami až do 100 mm
Do utorka môže napršať miestami až do 100 mm

V nedeľu večer by mali zrážky na západe ustať a postupne sa budú vyskytovať už len na severnom Slovensku. Podobná situácia pretrvá až do utorka.

Celkovo má napršať 20 až 50 mm zrážok, miestami, najmä v hornatých oblastiach môže napršať až do 100 mm. 

V skratke, západ a severozápad budú daždivé až do nedele večera, pričom sa k nim pridá aj sever. V pondelok sa zrážky očakávajú najmä na severe a východe Slovenska, na západe ustanú.

Od stredy sa postupne začne otepľovať, pričom do našej oblasti by mal preniknúť aj suchší vzduch. Zrážok by tak malo byť podstatne menej.

Najnovšie správy