Výrazne sa rozpršalo. Popoludní zasiahnu Slovensko aj búrky

05.06.2020 o 10:44 - Peter Minárik
  • Článok

Cez naše územie postupuje studený front, ktorý prináša výraznejšie zrážky. V priebehu popoludňajších hodín sa však studený front presunie smerom nad východ a pridajú sa aj búrky.

Výrazne sa rozpršalo. Popoludní zasiahnu Slovensko aj búrky

Na našom území v týchto chvíľach panuje prevažne upršané počasie. To k nám prináša studený front, ktorý veľmi pomaly postupuje smerom k východnému Slovensku. Zrážky sa nad naše územie nasunuli v skorých ranných hodinách a priniesli výraznejšie zrážky predovšetkým do oblasti Malých Karpát.

Tu spadlo priemerne od 5 do 11 mm zrážok. Počas nasledujúcich hodín však zrážok bude pribúdať a postupne sa pridajú aj búrky. 

Počasie totiž aj naďalej ovplyvňuje na našom území tlaková níž, ktorá k nám zabezpečuje teplejší a vlhší vzduch. Podľa aktuálnych predpovedí numerických modelov by sa mali začať tvoriť búrky v popoludňajších hodinách vo východnej polovici Podunajskej nížiny a v Banskobystrickom kraji. 

Búrky by sa mali presúvať smerom k severovýchodnému Slovensku a zasiahnuť by mali prevažne stredné Slovensko a západnú časť východného Slovenska.

Očakáva sa, že dnešné búrky prinesú predovšetkým výraznejšie zrážky. Oveľa intenzívnejšie búrky sa na našom území očakávajú počas popoludnia. Viac o situácii vo vašom okrese nájdete TU.

Najnovšie správy