Výrazné zrážky nás neobídu ani cez víkend. Hladiny stúpnu a na horách

Článok
Piatok priniesol na naše územie daždivé počasie. I keď sa v sobotu počasie zlepší, tak v nedeľu sa opäť pokazí.

Ustálený charakter počasia, ktorý by k nám priniesol zopár slnečných dní je stále v nedohľadne a aj víkend bude v znamení veľkej oblačnosti a výdatnejších zrážok, ktoré opäť zodvihnú hladiny vodných tokov. Síce sa ochladí a sneženie sa objaví aj v nižších polohách, ale v nedeľu sa opäť vrátime do teplejšieho prúdenia a teploty si to vyštartujú k hranici +15°C.

Dva víkendové dni budú veľmi odlišné. V sobotu sa po upršanom piatku dostaneme do prechodne chladnejšieho severozápadného prúdenia, pri ktorom maximálne denné teploty vystúpia na +2 až +7°C, no na severe môžu byť najvyššie denné teploty aj nižšie. Zrážok sa dočkáme len na východe a budú slabé. No v nedeľu sa opäť dostaneme do teplejšieho juhozápadného prúdenia a maximálne teploty hneď porastú na +4 až +10°C, na západe až do +12°C.

Okrem toho nás ovplyvní ďalšie frontálne rozhranie, ktoré prinesie zrážky. Tie budú postupne dažďové až do výšky 1400 metrov.

ANIMÁCIA: Očakávaný vývoj zrážok na nasledujúce dni

Celkové zrážkové úhrny sa od piatka až do nedele môžu pohybovať od 30 do 50 mm zrážok, čo sa prejaví na vzostupe tokov na juhu Slovenska, ktoré opäť môžu prekračovať príslušné stupne povodňovej aktivity. Na horách by mohlo pripadnúť až 30 cm nového snehu.

Celkové zrážkové úhrny do pondelka rána

Zrážky ustanú a oblačnosť sa popretŕha opäť v pondelok. Čaká nás ďalší jarnejší deň, pri ktorom môžu denné teploty atakovať hodnotu až +15°C.

img