Z Poľska prichádza búrková línia. Búrky vznikajú na viacerých miestach

21.06.2020 o 17:05 - Ľubomír Franko
  • Článok

V nedeľu popoludní sa na mnohých miestach ukázali slnečné lúče. Tie ale spôsobili vznik búrok, ktoré sa vyskytli na juhu územia. Ďalšie sa tvoria na severovýchode a z Poľska prichádza búrková línia.

Z Poľska prichádza búrková línia. Búrky vznikajú na viacerých miestach

Búrková činnosť sa v nedeľu popoludní začala rozmáhať. Vo vlhkom vzduchu sa búrkam darí. Po 14-tej hodine sa vytvorili aj v oblasti južného Slovenska, tie sa následne presunuli smerom na juhozápad.

Ďalšia búrková činnosť prebieha na krajnom severovýchode Slovenska, kde búrky začali vznikať po 16-tej hodine. Tieto búrky môžu byť postupne aj intenzívne, sprevádzané prívalovými zrážkami a ojedinele aj krupobitím.

Ďalšou záujmovou oblasťou sú Kysuce, Orava, Liptov a Spiš. Na juhu Poľska sa totiž vytvoril výrazný búrkový systém, ktorý postupuje ďalej na juh, smerom nad sever Slovenska.

Radarová snímka o 16:50
Radarová snímka o 16:50

Búrky v Poľsku sú sprevádzané nielen prívalovými zrážkami, no takisto aj prechodným zosilnením vetra a ojedinele aj krupobitím.

Tieto búrky by sa mali dostať nad Oravu, Liptov a Spiš, okrajom môžu zasiahnuť aj Kysuce. Postupne by mali začať slabnúť. Prinesú ale prívalové zrážky, ktoré môžu v premočenej pôde vyvolať záplavy. 

Polohu búrok môžete sledovať LIVE na našom iRadare.

Najnovšie správy