Začal sa 3-dňový protest: Greenpeace žiada od vlády SR zníženie emisií

07.12.2020 o 10:00 - Bratislava, Slovensko - Veronika Salayová
  • Článok

Environmentálna organizácia Greenpeace dnes začala 65-hodinový protest pred Úradom vlády SR v Bratislave.

Začal sa 3-dňový protest: Greenpeace žiada od vlády SR zníženie emisií
Ilustračné. Foto: unsplash

Greenpeace týmto 3-dňovým protestom chce apelovať na premiéra Igora Matoviča, aby na samite Európskej rady v Bruseli podporil zníženie emisií o 65 % do roku 2030, informuje TASR.

„65-percentné zníženie emisií do roku 2030 je v súlade s Parížskou dohodou a podľa vedeckej komunity potrebné na to, aby sme nepresiahli oteplenie na 1,5 °C a vyhli sa tak klimatickému a ekologickému kolapsu,“ hovoria aktivisti.

Dodávajú, že rozhodnutie o cieľoch 2030 je historický moment, ktorý rozhodne o tom, akým smerom sa bude uberať budúcnosť ľudí.

Protest pred úradom vlády sa začal dnes a potrvá až do stredy. Okrem organizátorov z Greenpeace sa protestu podľa TASR zúčastnia aj známe osobnosti, influenceri, umelci či rôzne organizácie.

Vo štvrtok a v piatok by mal predseda vlády na samite v Bruseli s partnermi hovoriť o sprísnení klimatických cieľov Európskej únie. Aktivisti ho týmto protestom vyzývajú, aby podporili 65-percentnú redukciu emisií do roku 2030.

Ak sa podľa vedcov nebudú znižovať uhlíkové emisie takýmto tempom, buď sa nesplní cieľ uhlíkovej neutrality do roku 2050, alebo sa budú musieť neskôr znižovať emisie ešte radikálnejšie.

Najnovšie správy