Začalo výrazne pršať. Čakajte aj búrky. Začína meteorologická jeseň

31.08.2020 o 21:59 - Peter Minárik
  • Článok

V týchto chvíľach začína cez Slovensko postupovať vlna výraznejšieho dažďa, ktorá prinesie desiatky milimetrov zrážok. Upršaný bude aj celý utorok.

Začalo výrazne pršať. Čakajte aj búrky. Začína meteorologická jeseň

Dnešným dňom končí meteorologické leto a počnúc utorkom štartuje meteorologická jeseň. S touto zmenou sa aktuálne mení aj počasie.

Na našom území sa rozpršalo. Počasie totiž na Slovensku začal ovplyvňovať studený front, ktorý postupuje cez Európu a súčasne sa v rámci tohto studeného frontu prehĺbila samostatná tlaková níž, ktorá prináša spomínané zrážky.

Tie sa nasunuli nad naše územie od juhozápadu z Maďarska, pričom rozpršalo sa už prakticky na celom západnom a strednom Slovensku.

V tomto zrážkovom poli sú však vnorené aj búrky a podobne to bude aj počas nadchádzajúcich hodín.

Počítajte s tým, že pole zrážok sa postupne rozšíri nad celé naše územie a bude prinášať výdatnejší lejak. V rámci tohto zrážkového pola sa budú objavovať aj búrky.

Najviac búrok sa očakáva na juhu a východe Slovenska, no búrky by okrem zosilnenia dažďa nemali prinášať nebezpečnejšie sprievodné javy.

S výrazným dažďom počítajte aj počas utorka. Na našom území spadne v priemere od 20 do 40 mm zrážok, lokálne aj viac. Zrážky budú ustávať zajtra večer.

Najnovšie správy