Začiatkom týždňa sa môžu vyskytnúť mrazy. Chladné budú aj dni

18.09.2021 o 11:30 - Ľubomír Franko

Začiatkom pracovného týždňa k nám zavíta zo severu chladný vzduch. Zároveň bude aj pomerne kľudné a vyjasnené počasie. Môžeme tak očakávať výraznejší nočný pokles teplôt.

Začiatkom týždňa sa môžu vyskytnúť mrazy. Chladné budú aj dni

Počas víkendu začne nad územie Slovenska prenikať chladnejší vzduch zo severu. Už dnes, v sobotu, budú teploty pomerne nízke a na severe sa nemusia vyšplhať ani cez +10 °C.

Aj ďalšie dni budú pomerne chladné a na teplotnom rozmedzí sa takmer nič nezmení. Aj počet nedele sa maximálne denné teploty vyšplhajú na +10 až +17 °C, na juhu stredného Slovenska až do +20 °C.

Maximálne denné teploty v pondelok
Maximálne denné teploty v pondelok

V priebehu nedele a pondelku sa začne od západu nad naše územie rozširovať tlaková výš a zároveň sa nad Slovensko dostane chladnejší vzduch.

Už v pondelok budú denné maximá dosahovať len +9 až +17 °C. V utorok bude podobne

V utorok ráno môže mrznúť

Pri prítomnosti tlakovej výše budeme pozorovať zmenšenú oblačnosť. Tá môže v pondelok, v utorok alebo v stredu priniesť aj ranné mrazy.

Najväčšia pravdepodobnosť ranných mrazov je v utorok. Na celom území by sa malo ochladiť na 0 až +9 °C. Najchladnejšie by malo byť na severe Slovenska, najteplejšie na juhu a juhozápade.

Minimálne denné teploty v utorok
Minimálne denné teploty v utorok

Ranné mrazy sa s príchodom jesene budú vyskytovať už čoraz častejšie. Pre jesenné počasie je typická vysoká amplitúda teploty, tj. rozdiel minimálnej voči maximálnej dennej teplote. Dôvodom sú najmä čoraz dlhšie noci ale aj stabilnejšie počasie.