Začiatok týždňa prinesie chladné počasie. Od stredných polôh môže snežiť

03.05.2021 o 06:01 - Dominik Cenkner
  • Článok

Pred nami je nový pracovný týždeň. A aj keď sme sa prehupli do nového mesiaca - mája, počasie tomu veľmi nasvedčovať nebude.

Začiatok týždňa prinesie chladné počasie. Od stredných polôh môže snežiť
Ilustračné foto, zdroj: irishtimes.com

Počasie u nás bude počas pondelka ovplyvňovať hneď niekoľko faktorov. Do našej oblasti sa od západu v chladnejšom vzduchu rozšíri výbežok vyššieho tlaku vzduchu.

Rovnako sa však bude vo vyšších vrstvách ovzdušia zo západu cez strednú Európu ďalej na východ presúvať brázda nízkeho tlaku vzduchu. Aké počasie nás teda dnes, v pondelok 3. mája, čaká?

Bude premenlivá, k večeru časom zmenšená oblačnosť. Miestami treba počítať s prehánkami. Tie môžu byť spočiatku od 800 m, neskôr od približne 1200 m aj snehové.

Aj napriek dnešnému dátumu bude von chladno. Teploty sa budú pohybovať aj o štyri či päť stupňov menej než je dlhodobý priemer.

 Rozdiel očakávanej teploty od dlhodobého priemeru (°C). Pondelok 03.05. o 14:00 h, zdroj: imeteo.sk
Rozdiel očakávanej teploty od dlhodobého priemeru (°C). Pondelok 03.05. o 14:00 h, zdroj: imeteo.sk

Teploty a výhľad do ďalších dní

Maximálne denné teploty sa dnes budú pohybovať v rozmedzí od +12 °C do +17 °C. Na severe bude aj chladnejšie. Konkrétne v Žilinskom kraji a na hornom Spiši sa najvyššia teplota dostane len na úroveň +10 °C.

Aj dnes treba počítať so silnejším vetrom. Západný až severozápadný vietor bude fúkať rýchlosťou 3 až 9 m/s, v nárazoch okolo 15 m/s, čo je v prepočte až 55 km/h.

O nič lepšie to nebude ani na horách, kde na hrebeňoch hôr treba zrána počítať s prudkým až búrlivým vetrom.

Počasie sa počas tohto týždňa zrejme neplánuje zlepšiť. Na toto ročné obdobie bude chladno a počítať budeme musieť s prehánkami, dažďom či búrkami.

Najnovšie správy