Začiatok týždňa prinesie výdatné zrážky a prvé mrazy

Článok
Po daždivých dňoch sa nezlepší ani začiatok týždňa. Pred nami sú výdatné zrážky a prvé mrazy.
Po daždivých dňoch nebude lepší ani začiatok nového týždňa. Prvé dva dni prinesú niekoľko desiatok milimetrov zrážok. Súčasne sa však na celom území veľmi výrazne ochladí a to až natoľko, že bude potrebné v domácnostiach prekúriť. Na horách začne snežiť a v severných regiónoch Slovenska sa treba pripraviť na nočné mrazy.

Počasie v našej oblasti bude ovplyvňovať veľmi hlboká tlaková níž, ktorá sa nachádza západne od Nórska a dostala meno Roland. Už v priebehu pondelka postúpi cez naše územie studený front. Ten prinesie postupne na viaceré miesta Slovenska zrážky. Tie však už v priebehu dňa začnú od západu slabnúť. Denné teploty sa v pondelok vyšplhajú na +17 až +23°C.

Výrazne zhoršenie počasia nastane v utorok. Od severozápadu k nám vo vlhšom prúdení postúpi veľmi výrazný studený front. Ten prinesie spomínané výrazné zrážkové úhrny a citeľné ochladenie. V utorok sa už denná teplota na celom našom území bude pohybovať len medzi +8 až +15°C a pri takýchto nízkych teplotách sa na horách, približne od nadmorskej výšky 1800 metrov rozsneží.

V utorok večer zrážky začnú slabnúť a oblačnosť sa začne zmenšovať. Vďaka tomu poklesnú nočné teploty na nízke hodnoty. Na našom území sa budú pohybovať od +7 do +2°C. V severnej časti Slovenska sa však budú pohybovať len od +4 do -2°C.

Prvé mrazy sú teda pred nami. Nezabudnite sa poriadne poobliekať. Zlepšenie počasia nastane až ku koncu týždňa.