Začína sa prudko ochladzovať. Zajtra bude na pocit v mestách len -15 °C

10.02.2021 o 21:01 - Peter Minárik
  • Článok

Po snežení prídu silné mrazy. Okolo tlakovej níže, ktorá dnes prinášala na naše územie pomerne výdatné zrážky k nám začína od severu prenikať veľmi chladný vzduch, ktorý bude mať dominantný vplyv na vývoj počasia v nasledujúcich dňoch.

Začína sa prudko ochladzovať. Zajtra bude na pocit v mestách len -15 °C

Slovensko čaká po vlne sneženia veľmi silný mráz. Kladné teploty nemôžete očakávať ani počas nočných hodín. Naviac noci nás čakajú extrémne mrazy.

Za všetko môže zatekanie mimoriadne studenej vzduchovej hmoty, ktorá sa nad naše územie začína natláčať od severu.

Táto vzduchová hmota dnes prinášala do Nemecka mimoriadne nízke teploty, ktoré v noci klesali pod -25 °C a očakávajte, že takéto nízke teploty sa ojedinele v dolinách a v kotlinách očakávajú aj na našom území počas nasledujúcich dní.

Ochladzovať sa začalo na našom území už v týchto chvíľach, pričom do rána poriadne prituhne. Teploty na celom našom území poklesnú pod bod mrazu. Do rána sa ochladí na -2 až -14 °C a počítajte s tým, že ani počas dňa sa príliš neoteplí.

Zajtrajší deň prinesie na naše územie prevažne oblačné počasie, pričom na severe a východe sa ešte môžu vyskytovať snehové prehánky. Teploty budú veľmi nízke. Na severe sa môžu vyskytovať pod -10 °C. Na zvyšku územia od -8 do -2 °C.

Toto sú však len teploty, ktoré budeme zaznamenávať na našich teplomeroch. Na pocit totiž bude ešte výrazne chladnejšie. Rozfúka sa totiž silný vietor s nárazmi až do 25 m/s.

Pocitová teplota tak bude počas zajtrajšieho dňa výrazne nižšia a na takmer celom území pôjde pod -10 °C

pocitová teplota počas štvrtka
pocitová teplota počas štvrtka

V Bratislave, či v Košiciach by na pocit malo byť len -15 °C a na takom severe až do -18 °C. Pred nami je tak veľmi chladný štvrtok.

Najnovšie správy