Začína snežiť. Na východe naberá na sile vietor

13.04.2021 o 18:00 - Peter Minárik
  • Článok

Do našej oblasti sa prepadáva veľmi studený vzduch, vďaka čomu na našom území začína klesať hranica sneženia. Tá sa začína dostávať pod výšku 500 m n.m.

Začína snežiť. Na východe naberá na sile vietor

Počasie na našom území už naplno ovplyvňuje front, ktorý sa na našom území začína vlniť, čo spôsobuje zrážky, ktoré budú v nadchádzajúcich hodinách aj výraznejšie. Vďaka prílivu chladnejšieho vzduchu začína na našom území klesať hranica sneženia.

V týchto chvíľach sa hranica sneženia pohybuje aktuálne na výške zhruba 600 metrov, no táto hranica začne klesať a v nasledujúcich hodinách poklesne ešte viac. V noci by sa mala dostať až na úroveň 400 metrov.

Spolu s tým sa začína na našom území aj ochladzovať. V týchto chvíľach mrzne napríklad na Orave, na Donovaloch, v Tatrách, v Telgárte. Teploty slabo nad nulou sú na Kysuciach, či napríklad v Modre.

Zatiaľ čo na celom území sa ochladzuje, tak na východe začína silnieť vietor, ktorý už presahuje nárazy aj 60 km/h. Zatiaľ najsilnejší poryv vetra bol zaznamenaný v Milhostove a to na úrovni 76 km/h. 

Aktuálne nám tak klesá hranica sneženia, klesajú teploty a na východe silnie vietor, pričom na celom území sa vyskytujú zrážky. Ich polohu môžete sledovať TU.

Najnovšie správy