Zajtra bude najteplejší deň týždňa. Potom búrky a chladno

20.06.2018 o 16:17 - P.M.
Článok

Nasledujúce hodiny budú na našom území meteorologicky veľmi divoké. Najskôr nás čakajú tropické horúčavy, potom silné búrky a po nich citeľný prepad teplôt.

Zajtra bude najteplejší deň týždňa. Potom búrky a chladno

Zatiaľ čo aktuálne sme pod vplyvom výraznej tlakovej výše a počasie je krásne jasné až polooblačné, tak už teraz sa chystá výrazná zmena, ktorá zajtra zasiahne aj naše územie.

Z Atlantiku sa cez Britské ostrovy a Severné more až nad Škandináviu tiahne rozsiahly studený front, ktorý začína postupovať nad Európu.

Pred ním do Európy vyvrcholí prílev veľmi teplého vzduchu. Zajtra bude najteplejší deň, kedy teploty budú stúpať až nad +30 °C.

Ako vidieť na mapke očakávaných teplotných anomálii, tak zajtrajšie teploty budú až o 8 °C vyššie ako je dlhodobý teplotný priemer na súčasnú ročnú dobu. 

Všimnite si však aj teplotné anomálie počas zajtrajšieho dňa nad Nemeckom. V severozápadnej časti Nemecka už budú teploty pod hranicou dlhodobého normálu.

To spôsobí studený front, ktorý počas zajtrajšieho dňa bude veľmi rýchlo postupovať cez územie Európy. Pred ním nielen vyvrcholí prílev teplého vzduchu, ale súčasne sa tento vzduch aj bude výraznejšie labilizovať.

Čím labilnejší vzduch, tým silnejšie búrky a počas zajtrajšieho dňa sa búrky dostanú aj nad naše územie. Intenzívne ich očakávajte najmä vo večerných hodinách.

Najnovšie správy