Zajtra bude už aj cez +20 °C, no popoludní prídu búrky

28.04.2021 o 18:50 - Peter Minárik
  • Článok

Na našom území opäť zavládlo teplejšie aj keď stále teplotne podpriemerné počasie vzhľadom k súčasnej ročnej dobe. Už zajtra sa však počasie na našom území opäť mierne pokazí.

Zajtra bude už aj cez +20 °C, no popoludní prídu búrky

Máme za sebou ďalší, pomerne príjemný deň. Na celom území panovalo jasné až polooblačné počasie bez zrážok a s veľmi príjemnými teplotami, ktoré sa šplhali až k hranici +20 °C. Túto hranicu však zatiaľ teploty neprekonali.

Udiať by sa to však malo už počas zajtrajšieho dňa, kedy do našej oblasti vyvrcholí prílev veľmi teplého vzduchu od juhu.

Štvrtok prinesie teploty cez +20 °C

Nad Nemeckom sa zajtra bude nachádzať tlaková níž a po jej okraji bude do našej oblasti od juhu prúdiť teplý a vlhký vzduch. Ten k nám bude vrcholiť pred blížiacim sa studeným frontom.

Tento teplý vzduch prinesie na naše územie vysoké teploty, ktoré by sa mali šplhať až cez hranicu +20 °C. Počas štvrtka by sa teplota v Podunajskej nížine mohla vyšplhať až na hodnoty +21 až +22 °C.

K nášmu územiu sa však bude postupne blížiť studený front, ktorý počasie na našom území začne ovplyvňovať v noci zo štvrtka na piatok.

Štvrtok prinesie búrky

Zmena počasia nás však čaká už pred samotným studeným frontom. Pred ním sa budú vytvárať v teplom a vlhkom vzduchu tzv. predfrontálne búrky.

Búrky sa začnú na našom území vytvárať vo štvrtok popoludní a ich výskyt sa očakáva na strednom a východnom Slovensku, pričom ich najväčšia pravdepodobnosť výskytu je v Banskobystrickom a v Košickom kraji.

Samotný studený front by mal počasie na našom území ovplyvňovať v noci zo štvrtka na piatok a prinesie dážď, prehánky a búrky len výnimočne.

Najnovšie správy