Zajtra budú padať rekordy. Teploty vystúpia cez +20 °C

11.03.2020 o 20:47 - Peter Minárik
  • Článok

Počas štvrtka zavládne na našom území veľmi teplé počasie, ktoré prinesie mimoriadne vysoké teploty, ktoré sa dostanú až cez hranicu +20 °C.

Zajtra budú padať rekordy. Teploty vystúpia cez +20 °C

Štvrtok 12.3. bude na našom území mimoriadne teplým dňom a dokonca budú padať teplotné rekordy. Môže za to príliv veľmi teplého vzduchu.

Ten sa k nám bude dostávať od juhozápadu z oblasti Pyrenejského polostrova a západného Stredomoria, kde dnes teploty vystúpili až k +28 °C a včera dokonca atakovali hranicu až +30 °C.

Veľmi teplé počasie čaká prakticky celú oblasť v oblasti Stredozemného mora a mimoriadne teplo by malo byť na Balkáne, kde sa teploty môžu vyšplhať až k hranici +25 °C.

Teplé počasie čaká aj strednú Európu. Otepľovať sa na našom území bude už počas noci hneď po tom, ako cez naše územie postúpi teplý front.

Už zajtrajšie dopoludňajšie teploty sa budú pohybovať až cez +15 °C a najteplejšie by na našom území malo byť medzi 14:00 až 16:00.

Teploty by mali vystúpiť na +10 až +18 °C. V oblasti krajného západu, Podunajskej nížiny a Východoslovenskej nížiny by však teploty mali atakovať až hranicu +20 °C.

Podľa aktuálnych prepočtov numerických modelov by malo byť najteplejšie v okolí Bratislavy, Dunajskej Stredy, Komárno a Štúrova, kde teploty zrejme prekonajú hranicu +20 °C a maximá sa dostanú na +21 °C.

Takéto teploty sú na súčasnú ročnú dobu nezvyčajné a v porovnaní s dlhodobým normálom sú tieto teploty o 10 až 12 °C vyššie ako je bežné. Očakáva sa preto pokorenie denných teplotných rekordov na viacerých staniciach.

Najnovšie správy